Top Ten - Create Michel 3:1

reporter2TOP TEN - CREATE MICHEL 3:1 (21:25, 25:21, 25:20, 25:23)

Trzecia kolejka już za nami, tym razem w Smoczej Pieczarze zameldowali się, niedawni I ligowcy ze Świerklan. Oba zespoły w 2 kolejce odniosły zwycięstwa, dlatego mecz zapowiadał się bardzo interesująca. I set drużyna Top Ten nieco zbyt spięta, bez luzu słabo w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, z mnóstwem własnych błędów. Natomiast zespół CREATE Michel RO-JO Team Świerklany z dokładności 1 ligowca wszystkie te błędy skrzętnie wykorzystał i wygrał (21:25).

Na II set drużyna Smoków, za sprawą swojego „Mentora” i „Coach” Darka F., wychodzi w całkowicie zmienionej szóstce, co owocuję polepszeniem gry. Błażej M. i Koksik zaczynają bardzo dobrze zagrywać, a Wojtek G. precyzyjnie rozgrywa piłki do skrzydłowych. Set bardzo zacięty, a o końcowym wyniku, zadecydowały błędy w przyjęciu Ekipy ze Świerklan w końcówce seta (25:21). III set bliźniaczo podobny do seta nr II, bardzo zacięta walka po obu stronach siatki. Klika ładnych akcji w obronie i ataku. Set wygrywa ekipa, która lepiej zagrywała. (25:20). IV set Smoki od początku budują przewagę. I wydawałoby się, że będzie łatwo, lekko i przyjemnie. Przy stanie 23 – 18, Smoki już chyba są przy „złocistym napoju”, u znanego rybnickiego restauratora Pawła N., a tu nagle robi się nerwowo. Goście w szybkim tempie odrabiają straty. Tablica świetlna wskazuje wynik 24-23, Świerklany w ataku i na szczęście Gospodarzy, piłka ląduje na aucie. Wynik (25:23). Mecz toczony w spokojnej atmosferze w duchu fair play.